ETA בריטניה לאזרחי שוויץ: מדריך מקיף

נסיעה משוויץ לבריטניה בשנת 2024 תדרוש אישור נסיעה מכיוון שהממשלה תשיק מערכת להנפקת אישור נסיעה אלקטרוני (ETA). האישור לנסוע מיועד לאזרחים ממדינות פטורות מוויזה כמו שוויץ. הבטחת אישור נסיעה שונה מקבלת ויזה מכיוון שה- ETA מספק אישור לבקר בבריטניה רק לשהייה קצרה של שישה חודשים. המשך לקרוא כדי לגלות מה כולל היתר הנסיעה האלקטרוני, הדרישות והתהליך לקבלת ETA לפני הביקור בבריטניה.

מהו ETA בריטניה עבור אזרחי שוויץ?

אישור הנסיעה האלקטרוני בבריטניה הוא אישור נסיעה בריטי שיהיה זמין בקרוב באינטרנט. ETA בריטניה עבור אזרחים שוויצרים הוא חלק מתוכנית אישור הנסיעה שהוצגה על ידי ממשלת בריטניה כדי לשפר את מערכת בקרת הגבולות שלה. עם ETA מאושר, אזרחים ממדינות זכאיות יכולים לבקר בבריטניה למטרות שונות ללא ויזה.

נכון לעכשיו, לממשלת בריטניה יש הסכמים עם מדינות שונות המאפשרים למטיילים לחצות את גבולות בריטניה ללא ויזה. החיסרון בכניסות פטורות מוויזה למדינה הוא המידע המינימלי שנרשם בגבול על המבקרים. זה מקשה על רשויות הגבול לעקוב אחר מספר המטיילים הנכנסים או יוצאים מבריטניה וסטטוס ההגירה שלהם. קשה גם למנוע מפושעים לנצל את הכנסת האורחים של בריטניה. הנהגת תוכנית אלקטרונית של הרשאה לנסיעה נועדה למלא את הפערים במערכת ההגירה הנוכחית.

נוסעים ממדינות ללא ויזה זכאים להיתר הנסיעה. כל מדינות אירופה, כולל שוויץ, הן בין המדינות הפטורות מוויזה העומדות בקריטריוני הזכאות של ETA . ETA בריטניה לא יחול על נוסעים שחייבים לקבל ויזה לבריטניה לפני הנסיעה. עם זאת, קבלת ETA אינה דומה לקבלת ויזה מכיוון שה- ETA מאפשר רק לנוסעים לעלות על מטוס לבריטניה. ההיתר הדיגיטלי החדש משתמש באותו עיקרון כמו תוכנית ETA של קנדה ו- ESTA בארצות הברית, שנועדו לחזק את הבקרה והציות בגבולות בריטניה.

כיצד ETA בריטניה ישפיע על אזרחי שוויץ

שוויץ היא חלק מהאיחוד האירופי, ואפילו עם הברקזיט, אזרחים שוויצרים מורשים חופש תנועה מיוחד לתוך בריטניה וממנה. נוסעים שוויצרים כפופים להסכם ללא ויזה, ומטיילים אינם זקוקים לוויזה כדי לנסוע לבריטניה. עם זאת, כאשר ETA מתפרסם, אזרחים שוויצרים חייבים להגיש בקשה לאישור נסיעה לביקור בבריטניה.

עם ETA תקף, אזרחים שוויצרים יכולים לבקר בבריטניה עד שישה חודשים. אזרחים שוויצרים אינם יכולים לעבוד או לפתוח עסק עם ETA, אך הם יכולים לחוות את המורשת התרבותית של בריטניה ולסייר בציוני הדרך הטובים ביותר במדינה. עם ETA בריטניה עבור אזרחים שוויצרים, נוסעים משוויץ יכולים להשתתף בכנסים עסקיים וסדנאות ולהיפגש עם לקוחות.

מחזיקי ETA יכולים לבקר בבריטניה למחקר לטווח קצר או לטיפול רפואי. מטיילים יכולים גם להשתמש ב- ETA כדי לבקר קרובי משפחה ולהשתתף בהתקשרויות קצרות טווח במדינה. מכל הסיבות האחרות לנסיעה הדורשות שהייה ארוכה יותר בבריטניה, כמו לימודים ארוכי טווח או עבודה בבריטניה, אזרחים שוויצרים חייבים לבקר בשגרירות או בקונסוליה הבריטית כדי להגיש בקשה לוויזה.

מהן הדרישות עבור ETA בבריטניה עבור אזרחי שוויץ?

בעוד כל הפרטים עבור ETA בריטניה עדיין לא סופית, נוסעים יכולים למצוא דרישות כניסה לקבלת אישור נסיעה אלקטרוני. חלק מדרישות ETA עבור אזרחי שוויץ כוללות את הדברים הבאים:

• דרכון בתוקף: אזרחים שוויצרים זקוקים לדרכון תקף עם פרטים ביומטריים כדי להגיש בקשה ל-ETA. הדרכון חייב להיות בתוקף, ותאריך התפוגה צריך להיות לפחות שלושה חודשים מיום הגשת הבקשה. הדרכון צריך להיות תמונה דיגיטלית עדכנית.
• כתובת דוא"ל פעילה: הנוסעים זקוקים לכתובת דוא"ל פעילה ונגישה לקבלת התראות מרשויות הגבול של ETA. המועמדים יקבלו דוא"ל אישור מהרשויות.
• פרטי תשלום: במהלך בקשת ETA, על המועמדים לשלם דמי טיפול שאינם ניתנים להחזר. לפיכך, הם דורשים כרטיס אשראי או חיוב כדי לשלם את עמלת עיבוד ETA בבריטניה.

הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחים שוויצרים

נוסעים עם הדרישות לקבלת ETA יכולים להתחיל את היישום המקוון. כאשר הבקשה פעילה, על המועמדים לספק את המידע הבא:

• מידע אישי: המידע הנדרש כולל שם, מין ותאריך לידה. מועמדים ללא שם פרטי או שם משפחה צריכים לציין את היעדר השם על ידי הקלדת FNU עבור שם פרטי לא ידוע או LNU עבור שם משפחה לא ידוע מכיוון שהשדה הוא חובה.
• פרטי דרכון: הדרכון השוויצרי מספק מידע על אזרחותו של המבקש. המועמדים ימלאו את מספר הדרכון שבו הם מתכוונים להשתמש כדי לנסוע לבריטניה ואת תאריכי הנפקת הדרכון ותפוגתו. אם למטייל יש אזרחויות אחרות, עליו לספק פרטים על אזרחותו. כמו כן, נדרש גילוי של מספרי דרכון ותעודת זהות נוספים שבידי המבקש.
• פרטי קשר: בעוד שפרטי יצירת הקשר ההכרחיים הם כתובת דוא"ל, אזרחי שוויץ חייבים לספק פרטי קשר נוספים. המועמדים יחשפו את עירם, מיקוד, כתובת ביתם ומספרי הטלפון הנייד שלהם. בעת הגשת בקשה לקטין, על המבקש לכלול את פרטי הקשר של ההורים והאפוטרופוסים החוקיים. נוסעים המבקרים בבריטניה למטרות עסקיות חייבים לספק את שם המעסיק שלהם, כתובת פיזית ומספר טלפון.
• שאלות זכאות: מצופה מהמועמדים לענות על השאלות שנשאלו כדי לקבוע את זכאותם להיתר הנסיעה האלקטרוני. לדוגמה, מטיילים ימצאו שאלות על היסטוריית הגירה קודמת הדורשות מהם לחשוף בעיות הגירה בעבר כמו דחיית ויזה. כמו כן, על המועמדים לספק פרטים על עברם הפלילי, לרבות פעילות פלילית אלימה ולא אלימה. כל היסטוריה של שימוש, החזקה והפצה של סמים חייבת להיחשף בבקשה. בנוסף, על המועמדים לספק מידע על פעילויות טרור והאשמות. השאלות על טרור מכסות חברות, פעילויות והאשמות הקשורות לקבוצות טרור.
• שאלות הקשורות לבריאות: על המועמדים לענות על שאלות הקשורות לבריאות ולספק פרטים על זיהומים קודמים וקיימים. ייתכן שיידרשו גם פרטים על חיסונים וחיסונים.
• פרטי תשלום: על המועמדים לכלול אמצעי תשלום עבור דמי הטיפול. עם התשלום, ניתן לעבד ולאשר בקשת ETA.

לאחר הגשת בקשה ל- ETA בבריטניה עבור אזרחי שוויץ, המועמדים ימתינו לטיפול בבקשה תוך 72 שעות. נוסעים צריכים לתכנן בהתאם ולקבל ETA מספר ימים לפני הנסיעה לבריטניה. עם זאת, מועמדים עם תוכניות נסיעה של הרגע האחרון יכולים גם לקבל ETA מאושר. חברות תעופה המעבירות אזרחים שוויצרים משוויץ לבריטניה חייבות לבדוק שלנוסעים יש אישור נסיעה אלקטרוני מאושר לפני הנסיעה. מטיילים משוויץ מוזמנים לעיין בדף השאלות הנפוצות של ETA בבריטניה לקבלת מידע נוסף.