ETA לאזרחי ניקרגואה

אם אתה אזרח ניקרגואה עם תוכניות לבקר בבריטניה בכל עת במהלך השנים הקרובות, אתה צריך להיות מודע לתקנות נסיעה חדשות.

בהתאם לחוקי גבולות והגירה חדשים, החל משנת 2024, כל גבולות בריטניה יהיו דיגיטליים, וכל המבקרים לשהייה קצרה יזדקקו לאישור דיגיטלי (ETA) כדי לקבל כניסה לבריטניה.

ETA החדש בבריטניה חל על כל צורות הנסיעה והוא הכרחי, בין אם אתה לוקח את הטיסה של 13 שעות מניקרגואה ללונדון או נכנסים לבריטניה במעבורת או ברכבת יורוסטאר מהיבשת האירופית. בכל נמלי התעופה, נמלי הים ונמלי היורוסטאר יהיו eGates בפעולה כדי לבדוק ETAs.

להלן כל המידע שאזרח ניקרגואה עשוי להזדקק לו כדי לנסוע בהצלחה לבריטניה החל משנת 2024, כולל כיצד תושפע ממערכת ETA החדשה ומתהליך הגשת הבקשה.

מהו ETA בבריטניה?

ETA בריטניה שפותח לאחרונה עבור אזרחי ניקרגואה דומה לתהליך שהיית מבצע אם היית נוסע לארצות הברית או קנדה. תוכנית הרשאת הנסיעות האלקטרונית (ETA) מתוכננת לפריסה מלאה עד סוף 2024.

כל אמצעי ביקורת הגבולות יהיו דיגיטליים לחלוטין, וה- ETA הוא היתר דיגיטלי המעניק כניסה למבקרים שהגישו בקשה מאושרת. ETA מעניק גישה לכל ארבע מדינות הבית של בריטניה: אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

ממשלת בריטניה פרסמה רשימת זכאות שעליה חל ה-ETA. 92 המדינות כוללות את ניקרגואה. כל הסיבות לנסיעה לבריטניה מכוסות על ידי ETA, כולל ביקור משפחה וחברים, חופשה או טיול פנאי, נסיעת עסקים, לימודים לטווח קצר וטיפול רפואי.

כיצד תשפיע המערכת החדשה על אזרחי ניקרגואה?

בשנים שקדמו למערכת ETA החדשה המוצעת, מטיילים מניקרגואה שרצו לבקר בבריטניה לתקופה של פחות מ-6 חודשים יכלו לעשות זאת רק עם דרכון תקף – כל עוד הם עמדו בדרישות המבקרים הסטנדרטיות.

לשהייה של יותר משישה חודשים או הזכות להישאר ולעבוד בבריטניה, נדרשה ויזה. עם כניסתה של ETA, אין שינוי בתהליך זה או בתנאים לבקשות ויזה לבריטניה.

ETA בריטניה עבור אזרחי ניקרגואה היא דרישה חדשה, אך התהליך נועד להיות פשוט ומהיר, עם נגישות קלה, כמו גם לספק לרשויות בבריטניה שקיפות רבה יותר של הגירה ושליטה על גבולותיהן.

מהו תהליך הגשת הבקשה ל-ETA?

ממשלת בריטניה הוציאה הנחיות למערכת ETA, כולל פרטים על תהליך הגשת הבקשה.

למרות שאלמנטים מסוימים עשויים להיות כפופים לשינוי לפני נקודת ההתחלה הרשמית של 2024, מטיילים בניקרגואה יכולים לצפות לעקוב אחר הנוהל כמתואר כאן:

בקשות ETA חייבות להתבצע באופן מקוון. אין ניירת או חלופות אישיות. הדברים הבאים נדרשים:

• דרכון ביומטרי תקף של ניקרגואה.
• תמונת פספורט עדכנית בפורמט דיגיטלי.

טופס הבקשה יבקש להגיש את הפרטים הבאים:

• פרטים אישיים – שם מלא, תאריך לידה וכתובת מגורים עדכנית.
• פרטי דרכון – מספר, תאריך ההנפקה וארץ ההנפקה.
• פרטי המעסיק – שם, כתובת ופרטי התקשרות.
• פרטי נסיעה, כולל מטרת הביקור בבריטניה וכתובת המגורים בזמן השהייה במדינה.

כל מועמדי ETA, ללא קשר ללאום, גזע, מין או גיל, יתבקשו לחשוף מידע על אלמנטים מסוימים בחייהם הקודמים והאישיים. זה כולל פרטים על סטטוס הגירה, השתייכות לקבוצות אסורות, היסטוריית סמים ורישומים פליליים. יהיו גם שאלות בריאותיות.

המידע שיימסר ייבדק מול מאגרי מידע לאומיים וגלובליים המשמשים את כוחות הגבול וממשלת בריטניה. מועמדים הנחשבים לסיכון ביטחוני או איום בריאותי לבריטניה לא יקבלו ETA.

כיצד מעובדת בקשת ETA?

תשלום באמצעות כרטיס חיוב או כרטיס אשראי נדרש יחד עם האפליקציה. כל בקשה ללא תשלום לא תטופל. זמן הטיפול הצפוי עבור בקשת ETA הוא בין 48 ל -72 שעות. עם זאת, זה עשוי לקחת זמן רב יותר, בהתאם לפעילויות בכל זמן נתון.

מומלץ מאוד למטיילים בניקרגואה להשלים את בקשת ETA שלהם זמן רב לפני התאריך שבו הם רוצים לנסוע.

כיצד ETA בבריטניה ישפיע על תהליך הכניסה?

לאחר אישורו, ETA מוקצה לנוסע כאישור דיגיטלי המקושר לדרכון שלו.

כל ה-ETA שהונפקו נרשמים במאגרי מידע מתקדמים גלובליים לנוסעים מכיוון שחברות תעופה בינלאומיות ימשיכו להיות אחראיות להבטיח שלנוסעיהן יש את האישורים הנכונים להיכנס לבריטניה. כל נוסע מניקרגואה שיימצא שאין לו ETA מאושר (או ויזה) לא יורשה להיכנס למדינה, אפילו בנמל ההגעה.

מהו פרק הזמן שמכסה ETA?

ETA בריטי לאזרחי ניקרגואה יהיה תקף למשך 180 יום מיום ההנפקה. החריג היחיד לכלל זה הוא אם תוקף הדרכון שאליו קושר ההיתר פג לפני תום 180 הימים הללו.

כל מבקר מרשימת 92 המדינות הנ"ל (כולל ניקרגואה) אינו רשאי להישאר בבריטניה יותר מתוקף הדרכון שלו, ללא קשר למשך הזמן שנותר ב- ETA שלו.

אם אזרח ניקרגואה מוצא את עצמו עדיין בבריטניה כאשר ETA שלהם נגמר, האפשרות היחידה היא להגיש בקשה חדשה אם הם רוצים להאריך את שהותם. במצבים מסוימים, זה יכול אפילו לדרוש נסיעה חזרה לניקרגואה על מנת להשלים את התהליך הזה.

מי שמחפש מידע נוסף על תהליך בקשת ETA בבריטניה לאזרחי ניקרגואה יכול לעשות זאת על ידי ביקור בסעיף שאלות נפוצות זה.