שאלות נפוצות בנושא ETA בבריטניה

שאלות נפוצות כלליות בנושא ETA

מהו ה-ETA עבור בריטניה?

הרשאת נסיעות אלקטרונית של בריטניה (בריטניה ETA) היא מערכת דיגיטלית חדשה של היתרי נסיעה המאפשרת לממשלת בריטניה יותר שליטה ופיקוח על אנשים הנכנסים למדינה, מה שמקל על זיהוי סיכוני אבטחה פוטנציאליים. ה-ETA הוא חלק מיוזמה ממשלתית רחבה יותר לדיגיטליזציה של הגבולות שכן היא מחליפה את מערכת הוויתור על ויזה בבריטניה.

ETA אינו סוג של ויזה. זהו מסמך אלקטרוני עבור זרים שאינם זקוקים לויזה כדי להיכנס לבריטניה לשהייה קצרת טווח, כגון לתיירות, ביקור משפחה וחברים, עסקים ולימודי קורסים קצרים. אזרחים פטורים מוויזה העוברים בבריטניה חייבים גם לקבל ETA ללא קשר אם הם עוברים ביקורת גבולות בבריטניה.

מדוע הממשלה משיקה את מערכת אישור הנסיעות האלקטרונית בבריטניה?

ה-ETA הוא יוזמה מרכזית בחוק הלאומיות והגבולות של ממשלת בריטניה משנת 2022 . החקיקה קובעת כי אנשים שנהנים כיום מגישה ללא ויזה לבריטניה חייבים לקבל אישור נסיעה לפני שהם רשאים להגיע למדינה. להלן היתרונות של הפעלת המערכת:

 • רישום מדויק ומעקב אחר נוסעים הנכנסים ויוצאים לאנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד בכל נמל ימי או שדה תעופה
 • לבחון מראש מטיילים שנחשבו ככאיום על הביטחון הלאומי לפני שהם מגיעים לבריטניה
 • לאסוף ולשמר מידע והתנהגויות נסיעות של מבקרים בבריטניה
 • לספק זרם הכנסה נוסף לממשלה על ידי חיוב מטיילים בדמי בקשה

מתי תושק ETA הבריטית?

מערכת ETA פועלת כעת עבור אזרחי קטאר. עליהם להגיש בקשה ל-ETA עבור נסיעות לבריטניה ב-15 בנובמבר 2023 או לאחר מכן.

החל מה-1 בפברואר 2024, אזרחי ירדן, בחריין, כווית, עומאן, ערב הסעודית ואיחוד האמירויות הערביות (איחוד האמירויות הערביות) יכולים להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה. ה-ETA יהיה חובה עבור נסיעותיהם לבריטניה ב-22 בפברואר 2024 ולאחריו.

מתי יידרשו אזרחי האיחוד האירופי להגיש בקשה באמצעות תוכנית ה-ETA?

משרד הפנים של בריטניה יודיע בקרוב אילו לאומים, כולל אזרחי האיחוד האירופי, ייהנו בהמשך מתוכנית ה-ETA. יהיה מספיק זמן כדי להבטיח שכל מי שזקוק ל-ETA יידע את השינויים מבעוד מועד.

מתי עלינו לצפות להפצה מלאה של ה-ETA?

תוכנית ETA תמשיך להיות מיושמת בהדרגה, על בסיס לאום, בשנת 2024. משרד הפנים יספק עדכון לגבי הלאום הבא יוכל להגיש בקשה ל-ETA ומתי הוא ייאכף.

ממשלת בריטניה צופה כי כל הנוסעים שאינם צריכים ויזה לביקורים קצרים בבריטניה יוכלו להגיש בקשה ולקבל את ה-ETA שלהם בבריטניה עד סוף 2024.

כמה מטיילים ישתמשו במערכת ETA בבריטניה?

ממשלת בריטניה מצפה שיותר מ-30 מיליון נוסעים ישתמשו במערכת ETA בבריטניה מדי שנה. למבקרים מארצות הברית, צרפת, גרמניה, ספרד והולנד יש את המספר הגבוה ביותר של אנשים שנכנסים לבריטניה.

מי יצטרך להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה?

ה-ETA בבריטניה מיועד לנוסעים שאינם זקוקים לויזה לשהייה קצרה, או פחות משישה חודשים, למטרות כגון תיירות, ביקור משפחה וחברים, עסקים, לימודים או מעבר.

אילו בעלי דרכונים יכולים לנסוע לבריטניה ללא ויזה?

זרים פטורים מאשרות, או מטיילים שאינם זקוקים לויזה כדי לבקר בבריטניה, הם אזרחים של מדינות בתוך האיחוד האירופי (למעט אירלנד), ארצות הברית (ארה"ב), קנדה, אוסטרליה, ניו זילנד ואחרות. אזרחים מהמדינות הבאות יצטרכו להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה:

מי לא צריך להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה?

אדם אינו זקוק ל-ETA אם חל אחד מהדברים הבאים:

 • אתה אזרח או אזרח בריטי ובעל דרכון בריטי או דרכון אזרח בטריטוריה הבריטית מעבר לים.
 • אתה אזרח אירי ויש לך דרכון אירי.
 • אתה תושב חוקי באירלנד, לא נדרש לקבל אשרת כניסה לבריטניה, ונכנס לבריטניה מאירלנד, גרנזי, ג'רזי או האי מאן. עליך לעמוד בכל שלושת התנאים כדי להיות פטור מהצורך ב-ETA.
 • יש לך סטטוס הגירה לבריטניה.
 • אתה מחזיק בויזה לבריטניה שתקפה לביקור, עבודה, לימודים או מטרות אחרות.

האם תינוקות, ילדים או בני נוער צריכים ETA?

כן. כל הנוסעים שאינם זקוקים לויזה כדי לבקר בבריטניה חייבים להיות בעלי אישור זמן נפרד ומאושר כדי להיכנס למדינה, ללא קשר לגיל.

אנשים שמחזיקים בסטטוס התיישבות מראש של האיחוד האירופי לא יזדקקו ל-ETA כדי להיכנס לבריטניה. האם זה נכון?

כן. נוסעים עם סטטוס הגירה תקף בבריטניה, לרבות אלה עם סטטוס מיושב או מיושב מראש במסגרת תוכנית ההתנחלות של האיחוד האירופי (EUSS), לא יידרשו להציג תעודת זמן קצר בזמן נסיעה לבריטניה.

באילו מיקומים בבריטניה יש צורך ב-ETA לביקור?

ה-ETA תקף לנסיעות לבריטניה. לאחר שהגיע לכל נקודת כניסה ועבר ביקורת גבולות בבריטניה, המחזיק יכול לנוע בחופשיות בין המדינות המרכיבות אותו: אנגליה, סקוטלנד, וויילס וצפון אירלנד.

עם זאת, ה-ETA בבריטניה אינו מעניק לנוסע כניסה לאירלנד, מדינה נפרדת ועצמאית. זה גם לא תקף בשום מדינה אחרת באירופה.

האם אצטרך ETA חדש בכל פעם שאבקר בבריטניה?

לא. ETA תקף לשנתיים מיום ההנפקה או עד לפקיעת הדרכון אליו הוא מקושר, המוקדם מביניהם. הנוסעים חייבים להגיש בקשה ל-ETA חדש אם תוקף הדרכון שלהם פג לפני שנתיים.

במהלך תקופת התוקף של שנתיים של ה-ETA שלך, אתה יכול להיכנס לבריטניה מספר פעמים כל עוד אתה מבקר במשך פחות משישה חודשים בכל פעם.

האם יסרבו לי להיכנס לבריטניה ללא אישור זמן מאושר?

ללא ה-ETA הנדרש, אינך יכול לעלות על המוביל שלך (כלומר, מטוס, ספינה או רכבת) ולנסוע לבריטניה. אנשים הנוסעים לבריטניה אך עדיין ממתינים להחלטה לגבי בקשת ה-ETA שלהם, יידחו גם הם.

ממשלת בריטניה משתמשת במידע הנוסע המתקדם (API) כדי לבדוק ולהודיע ​​לספקים על היתרי נסיעה של אדם פרטי. ספקים יכולים לוודא אם לאדם יש את ההרשאה המתאימה למסמכי נסיעה לפני הבאתם לבריטניה.

חברות תעופה, חברות ימיות ומפעילי רכבת יכולים לאפשר עלייה למטוס רק לנוסעים עם ETA, או שהם עשויים להיות אחראים לקנס. באופן דומה, נוסע שנוסע ביודעין לבריטניה ללא זמן הגעה משוער, עלול לעמוד בפני אישום פלילי .

האם אוכל ללמוד בבריטניה אם יש לי ETA בבריטניה?

כן. אזרחים פטורים מוויזה עם ETA יכולים להשתתף בתוכניות לימוד קצרות למשך 180 ימים או שישה חודשים. עבור תוכניות לימוד מורחבות יותר, עליך לקבל אשרת סטודנט.

האם אני יכול לעבוד בבריטניה אם יש לי זמן הגעה משוער בבריטניה?

לא. עליך להגיש בקשה לאשרת עבודה כדי לעבוד בכל אחת מארבע המדינות המרכיבות את בריטניה. עם זאת, אתה יכול להשתמש ב-ETA שלך כדי להשתתף בכנסים או פגישות עסקיות ולבצע פעילויות מותרות אחרות במסגרת אשרת הביקור העסקי.

האם אני צריך גם ETA אם יש לי ויזה לבריטניה?

לא. אינך צריך ETA אם אתה כבר מחזיק בוויזה לבריטניה או בסטטוס הגירה.

האם ה-ETA בבריטניה דומה לויזה או אישור שהייה?

לא. ויזת בריטניה מאפשרת לזרים להיכנס ולהישאר במדינה למטרות מעבר, תיירות, לימודים, עבודה ועוד בתקופת תוקף מוגדרת, בדרך כלל שישה חודשים או יותר. אישור תושב בריטניה מאפשר לאזרחים ממדינות אחרות לחיות ולעבוד בבריטניה ללא הגבלת זמן.

ETA מאפשר לאנשים לנסוע לבריטניה. זה כן מאפשר לאנשים להיכנס לארץ. אנשים עם ETA עדיין יהיו כפופים לבדיקות הגירה וזיהוי בגבול. הם עדיין יצטרכו לעבור בשער דרכון אלקטרוני (eGate), אם זמין, או לראות קצין בכוחות הגבול.

מה ההבדל בין ETA לאשרת ביקור בבריטניה?

ETA רק מעניק אישור לנסוע לבריטניה. זה לא נותן לבעל הזכות להיכנס לארץ. זה לא מבטיח כניסה לאנגליה, וויילס, סקוטלנד או צפון אירלנד.

נוסעים עם ETA עדיין צריכים לבקש אישור להיכנס לבריטניה בגבול. זה נעשה על ידי מעבר בשער דרכון אלקטרוני (eGate), אם זמין, או לראות קצין בחיל הגבול הבריטי.

ETA נדרש לאזרחים שאינם בעלי ויזה שאינם מחזיקים בוויזה או בעלי סטטוס הגירה אחר בבריטניה בבריטניה, כולל נוסעי מעבר.

מצד שני, אשרת מבקר סטנדרטית בבריטניה מאפשרת לאנשים להיכנס ולהישאר בבריטניה למשך שישה חודשים או פחות לצורך תיירות, ביקור משפחה וחברים, לימודים קצרי מועד, פעילויות עסקיות מותרות ומעבר.

האם ה-ETA בבריטניה זהה לוויתור על ויזה אלקטרונית (EVW)?

ה-ETA של בריטניה היא מערכת אישורי נסיעה דיגיטלית חדשה הנותנת מענה לכל הנוסעים שאינם זקוקים לויזה כדי לנסוע לבריטניה. זה יחליף את ויתור הוויזה האלקטרונית (EVW) שאזרחי מדינות ערביות מסוימות חייבים לקבל לפני שהם נוסעים לבריטניה. ETA זול יותר מ-EVW.

אזרחי בחריין, כווית, עומאן, איחוד האמירויות הערביות וסעודיה דורשים EVW עבור נסיעות לבריטניה לפני 22 בפברואר 2024.

החל מה-1 בפברואר 2024, אזרחי בחריין, כווית, עומאן, איחוד האמירויות הערביות ואזרחי ערב הסעודית יכולים להגיש בקשה ל-ETA עבור נסיעות ב-22 בפברואר 2024 ולאחריה.

לכמה זמן תקף ה-ETA?

ETA מאושר בבריטניה יהיה תקף למשך שנתיים מתאריך ההנפקה או עד תאריך פקיעת הדרכון, המוקדם מביניהם. אם הדרכון המקושר ל-ETA בבריטניה פג לפני שנתיים, עליך להגיש בקשה מחדש ל-ETA חדש.

מה ההבדל בין ETA ל-ETIAS?

ה-ETA של בריטניה נפרד מהאיחוד האירופי ETIAS.

ה-ETA היא מערכת היתרי הנסיעה הדיגיטלית החדשה של בריטניה לאזרחים פטורים מאשרות המבקרים במדינה במשך פחות משישה חודשים לצורך תיירות, ביקור משפחה וחברים, עסקים, לימודים או מעבר.

מערכת מידע והרשאות נסיעות באירופה (ETIAS) היא מסמך אלקטרוני הדומה ל-ETA בבריטניה. עד אמצע 2025, אזרחים זרים שאינם זקוקים לויזה כדי להיכנס לאזור שנגן חייבים לקבל ETIAS. זה כולל אזרחי בריטניה.

שאלות נפוצות בנושא עיבוד יישומי ETA

כיצד אוכל להגיש בקשה ל-ETIAS?

אתה יכול להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה רק ​​באינטרנט. אין שיטות אלטרנטיביות מבוססות נייר. המועמדים אינם צריכים להופיע באופן אישי במשרדי הויזה.

האם אוכל להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה עבור מישהו אחר?

כן. אתה יכול להגיש בקשה ל-ETA עבור מישהו אחר. הורים או אפוטרופוסים יכולים להגיש בקשה לאישור הנסיעה הדיגיטלי בשם ילדיהם. חבר או צד שלישי יכולים גם להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה בשמו של מישהו אחר.

איך עובד תהליך הגשת בקשה ל-ETA?

התהליך דיגיטלי לחלוטין. על המטיילים למלא את טופס הבקשה, לענות על שאלות הקשורות לאבטחה ולשלם עבור הבקשה באופן מקוון. הם יקבלו אימייל אישור שהבקשה שלהם הוגשה.

לאחר מכן המערכת תאמת את הפרטים שנשלחו בטופס הבקשה ל-ETA מול מאגרי המידע הבינלאומיים לביטחון והגירה בבריטניה, כדי לקבוע אם האדם זכאי ל-ETA ולנסוע למדינה.

זה בדרך כלל לוקח 72 שעות או שלושה ימים כדי לטפל בבקשה ולקבל החלטה, בין אם אושרה או דחייתה. רבים עשויים לקבל את ה-ETA המאושר בתוך דקות לאחר הגשת בקשתם. ובכל זאת, במקרים מסוימים עשויים לקחת יותר מ-72 שעות עד לקבלת החלטה.

מהן הדרישות להגשת בקשה ל-ETA בבריטניה?

כדי להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה, נוסע צריך דרכון לאומי ביומטרי תקף ממדינה זכאית לפטור ויזה, תמונת פספורט דיגיטלית עדכנית באיכות גבוהה, כתובת אימייל פעילה ואמצעי תשלום אלקטרוני, כגון אשראי או חיוב. כַּרְטִיס.

איזה מידע אצטרך לספק בבקשת ETA בבריטניה?

עליך לספק פרטים אישיים ועבודה, כתובת בית, כתובת דוא"ל, פרטי יצירת קשר ופרטי תשלום מקוונים. עליך גם לענות בכנות על שאלות הקשורות לאבטחה בנוגע להיסטוריה פלילית והגירה קודמת ולכל קשר עם קבוצות לא חוקיות.

אפליקציית ETA אינה מבקשת פרטי נסיעה של אדם או הוכחה ליכולת כלכלית לפרנס את עצמו במהלך הביקור בבריטניה. עם זאת, על הנוסעים להיות מוכנים לענות על שאלות או להציג הוכחות לכך בעת מעבר ביקורת גבולות.

מתי עלי להגיש בקשה ל-ETA?

מומלץ לנוסעים להגיש בקשה ל-ETA לפני רכישת כרטיסים או הזמנת מקומות לינה בבריטניה. לבקשת ETA לוקח בדרך כלל שלושה ימים לעבד ולספק החלטה. בעוד שיישומים רבים לוקחים דקות לעיבוד, חלקם עשויים להימשך זמן רב יותר.

האם אני יכול להגיש בקשה ל-ETA עכשיו אבל לנסוע בעוד חודש או חודשיים?

על הנוסעים להגיש בקשה ל-ETA לפני הזמנת נסיעה. משרד הפנים לא יגביל כמה זמן מראש הנוסעים יכולים להגיש בקשה ל-ETA. נוסעים יכולים להגיש בקשה ל-ETA מתי שהם רוצים, כל עוד הם עושים זאת לפחות שלושה ימים לפני תאריך הנסיעה שלהם.

ה-ETA יהיה תקף לשנתיים או כל עוד הדרכון אליו הוא מקושר נשאר בתוקף.

האם אוכל להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה אם תוכניות הנסיעה שלי לא מאושרות?

כן. אתה יכול להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה גם כאשר תוכניות הנסיעה שלך לא מאושרות. עם זאת, עליך לוודא שהדרכון המשמש בבקשת ה-ETA עדיין תקף למשך הנסיעה לבריטניה כדי שה-ETA יישאר בתוקף.

אם אני מגיש בקשה ל-ETA היום והוא נאכף רק מיוני 2024, האם התוקף של שנתיים מתחיל מרגע קבלתו או מתייושם?

תוקף ה- ETA מתחיל מהתאריך שבו הוא ניתן או מהתאריך שבו קיבלת את ה- ETA המאושר.

מה יקרה ל-ETA שלי אם לדרכון שלי נותרו פחות משנתיים לפני תום התפוגה?

ה-ETA שלך בבריטניה יפוג באותו תאריך שתוקף הדרכון שלך יפוג.

ETA בבריטניה תקף לשנתיים מתאריך ההנפקה או עד שפג תוקפו של הדרכון אליו הוא מקושר, המוקדם מביניהם. עליך להגיש בקשה ל-ETA חדש אם תוקף הדרכון שלך פג לפני תקופת התוקף של ה-ETA של שנתיים.

כמה זמן לוקח להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה?

מילוי טופס הבקשה המקוון ייקח דקות ספורות בלבד. לאחר שתשלם עבור בקשתך באופן מקוון והגשתה, תקבל אישור באמצעות כתובת הדוא"ל שסיפקת.

כמה זמן לוקח לעבד בקשת ETA בבריטניה?

הטיפול בבקשת ETA בבריטניה לוקח בדרך כלל שלושה ימים כדי לעבד ולספק החלטה, כאשר מועמדים רבים מקבלים החלטה בתוך דקות. חלק מהבקשות עשויות לקחת יותר משלושה ימים עד לקבלת החלטה.

האם ליישום ETA יש פונקציית 'שמירה'?

לא. אתר האינטרנט המקוון של יישום ETA בבריטניה אינו שומר נתונים שהוזנו או נשלחו בעבר במהלך הפעלה שבוטלה או שפג תוקפו.

לאחר שתלחץ על הקישור, השלם את הבקשה שלך בהקדם האפשרי. ההפעלה שלך יפוג אם תישאר לא פעיל באתר במשך 20 דקות, ותצטרך להפעיל מחדש את התהליך ולמלא שוב את המידע הנדרש.

האם יש דרך לעקוב אחר אישור ETA בנסיבות חירום?

רוב בקשות ETA יטופלו במהירות. משמעות הדבר היא שמטיילים צריכים לקבל את ה-ETA שלהם במהירות, גם במקרה של חירום.

האם אוכל להשתמש בטופס בקשה אחד עבור יותר מאדם אחד?

לא. כל בקשת ETA בבריטניה מיועדת לאדם בודד, שכן אישור נסיעה מאושר מקושר לדרכון של אדם. כל אנשים זכאים אחרים שמתכננים לנסוע לבריטניה חייבים למלא טופס בקשה, ללא קשר לגיל והאם הם נוסעים יחד. הורים ואפוטרופוסים יכולים להגיש בקשה ל-ETA של ילדיהם באמצעות טופס בקשה נפרד.

כיצד אקבל את ה-ETA המאושר בבריטניה?

תקבל את ההחלטה לגבי בקשת ה-ETA שלך, בין אם אישור או דחייה, באמצעות כתובת הדוא"ל שסיפקת בטופס הבקשה. אין צורך להדפיס את המייל. זמן ההגעה המשוער שלך יהיה מקושר דיגיטלית לדרכון שאיתו השתמשת להגיש בקשה.

האם עלי להגיש בקשה ל-ETA נפרד כאשר אני נוסע בין אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד?

לא. בעלות על ETA מאושר פירושו לקבל אישור לנסוע לכל אחת מהמדינות המרכיבות את בריטניה. לאחר שעברו ביקורת גבולות, הם חופשיים לנסוע בין אנגליה, סקוטלנד, ויילס וצפון אירלנד.

עם זאת, ETA אינו מאפשר לנוסעים להיכנס לרפובליקה של אירלנד, מדינה נפרדת ועצמאית, ולמדינות אחרות באירופה.

יש לי אזרחות כפולה. האם אני צריך ETA בבריטניה עבור שני הדרכונים שלי?

לא. אתה יכול להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה רק ​​עבור אחד מהדרכונים שלך, אבל וודא שזה זה שאתה מביא כשאתה נוסע לבריטניה. בעוד שעליך לחשוף כל פרטי אזרחות או דרכון אחרים בטופס הבקשה המקוון של ETA, ההיתר הדיגיטלי המאושר יקושר לדרכון שאיתו השתמשת להגיש בקשה.

ובכל זאת, אתה יכול להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה עבור שני הדרכונים שלך. עליך למלא את טופס הבקשה המקוון ולשלם פעמיים כדי לעשות זאת.

האם זה בסדר לנסוע לאיחוד האירופי עם דרכון של האיחוד האירופי ולחזור לבריטניה עם דרכון בריטי?

כן, זה אפשרי. עם זאת, ממשלת בריטניה מייעצת לאזרחים בריטים בעלי אזרחות כפולה לנסוע בדרכונים הבריטיים שלהם. אזרחים כפולים יכולים להראות את הדרכון הבריטי שלהם למוביל כדי להוכיח שהם לא צריכים ETA כדי לנסוע לבריטניה.

יש לי אזרחות כפולה בארה"ב ובבריטניה. האם אוכל להגיע לבריטניה עם הדרכון הבריטי שלי ולחזור לארה"ב עם הדרכון האמריקאי שלי?

לאזרחי בריטניה בעלי אזרחות כפולה מומלץ לנסוע עם הדרכונים הבריטיים שלהם. דרכון בריטי הוא הוכחה מספקת למובילים שהם לא צריכים ETA כדי לבקר בבריטניה.

ממשלת בריטניה מכירה בכך שאזרחים אמריקאים חייבים לנסוע לארה"ב וממנה באמצעות הדרכון האמריקאי שלהם. נוסעים עם אזרחות אמריקאית ובריטית יכולים להשתמש בדרכונים האמריקאיים שלהם למטרות צ'ק-אין, אך עליהם להציג את הדרכונים הבריטיים שלהם בפני המוביל כדי להראות שהם פטורים מהזדקקות ל-ETA כדי לנסוע לבריטניה.

מה אוכל לעשות אם אני צריך לתקן את הפרטים בבקשת ה-ETA שלי בבריטניה?

מילוי טופס בקשה חדש ל-ETA בבריטניה הוא הדרך הקלה והמהירה ביותר לתקן טעויות לאחר ההגשה. על הנוסעים לבדוק היטב את כל המידע שלהם לפני הגשת בקשת ה- ETA שלהם. לאחר הגשתו, לא ניתן לשנות אותו. אם טעית בבקשתך שהוגשה, עליך לחזור על התהליך ולשלם שוב את אגרת הבקשה.

האם צד שלישי יכול להגיש בקשה ל-ETA בשמי, או שעלי לעבור את תהליך הבקשה בעצמי?

מועמד יכול להיעזר בצד שלישי כדי להשלים את תהליך הבקשה ל-ETA בבריטניה. כרגע אין תוכניות לשנות גישה זו.

יש לי עבר פלילי. האם אני עדיין יכול להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה?

אתה יכול להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה, אך ייתכן שתדחה. מועמדים ל-ETA בבריטניה עם עבר פלילי בבריטניה או במקומות אחרים עשויים להידחות ל-ETA אם נידונו ל-12 חודשי מאסר או יותר או הורשעו במהלך 12 החודשים האחרונים.

האם עלי להגיש בקשה נוספת ל-ETA בבריטניה אם הפרטים שלי השתנו?

כן. ה-ETA שלך בבריטניה מחובר לדרכון שלך. אם אתה צריך לשנות מידע חיוני כלשהו בדרכון שלך, כגון שם פרטי, שם משפחה, מין או לאום, עליך לעדכן את הדרכון שלך ולהגיש בקשה ל-ETA חדש בבריטניה.

מה יקרה ל-ETA שלי בבריטניה אם אקבל דרכון חדש?

ה-ETA המקושר לדרכון שלך יבוטל כשתקבל דרכון חדש. כל דרכון הוא מסמך נסיעה ייחודי עם פרטים ייחודיים, כמו מספר הדרכון. עליך להגיש בקשה ל-ETA חדש עם פרטי הדרכון החדש שלך.

האם אצטרך להגיש בקשה ל-ETA חדש בבריטניה אם הדרכון שלי נגנב או ייעלם?

כן. עליך לדווח מיד אם הדרכון שלך אבד או נגנב ולדאוג לקבל דרכון חדש. ברגע שיש לך דרכון חדש, עליך להגיש בקשה ל-ETA חדש בבריטניה באמצעות מסמך הנסיעה החדש שלך.

דרכי תשלום ועמלות שאלות נפוצות

כמה עולה ETA בבריטניה?

כל בקשת ETA בבריטניה עולה 10 פאונד. יש לשלם אותו באופן מקוון כדי שתוכל להגיש את טופס הבקשה ולהשלים את התהליך.

כיצד אוכל לשלם עבור בקשת ה-ETA שלי?

כדי לשלם עבור בקשת ה-ETA שלך בבריטניה, עליך לספק את מספר כרטיס האשראי או כרטיס החיוב שלך, שם בכרטיס, תאריך תפוגה וקוד CVV. Apply Pay ו-Google Pay מקובלים גם הם.

אם הבקשה שלי תידחה, האם אוכל לקבל את כספי בחזרה?'

לא. תשלומים עבור בקשות ETA בבריטניה אינם ניתנים להחזר.

נסיעות עם ETA בבריטניה שאלות נפוצות

כמה זמן אוכל להישאר בבריטניה עם ETA מאושר?

נוסעים עם ETA מאושר בבריטניה יכולים לשהות בבריטניה עד שישה חודשים לביקור. הם יכולים לנוע בחופשיות בין אנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד.

האם ETA תקפה בבריטניה תבטיח את הכניסה שלי?

לא. ETA מאושר בבריטניה אינו מבטיח כניסה לבריטניה.

ETA מאפשר לך לעלות על המוביל שלך (כלומר, מטוס, ספינה, רכבת) ולנסוע לארץ. עם ההגעה, עדיין עליך להגיש את מסמכי הזהות שלך לכוח הגבול של בריטניה או לעבור דרך שער דרכון אלקטרוני (eGate), אם זמין.

סוכנות הגבולות תעריך אם אתה עומד בדרישות האבטחה. גם אם יש לך ETA, אתה עדיין עלול לסרב להיכנס אם תיכשל בבדיקת גבולות או תעמוד בתנאי כניסה אחרים.

איך יידעו בגבול אם למישהו יש מעמד מיושב או מיושב מראש? מעמדם של חלק מהאנשים קשור לדרכונים הישנים שלהם.

ה-ETA של בריטניה הוא אישור נגרר דיגיטלי הקשור לדרכון של אדם. על ידי סריקת הדרכון שלך, ספקים, כוחות הגבול של בריטניה ורשויות רלוונטיות אחרות יכולים לאשר את תוקף ה-ETA שלך והרשאות נסיעה אחרות.

משרד הפנים של בריטניה משתמש במידע הנוסע המתקדם (API), המאפשר לספקים לאשר את הרשאות הנוסעים. זה יכול להיות אישור לאפשר הבאת נוסעים לבריטניה, שלילת אישור להסיע את הנוסע לבריטניה, או שהרשות שלהם צריכה להיקבע על ידי המוביל.

נוסעים עם דרכונים בריטיים, איריים, BOTC, ויזות בריטניה וסטטוס הגירה בבריטניה צריכים רק להציג את הדרכון או סטטוס ההגירה שלהם כדי להוכיח שהם אינם נדרשים לשאת ETA כדי לנסוע לבריטניה.

נניח שלאחד יש חופשה בלתי מוגבלת (ILR) בבריטניה אך הונפקה לפני 15 שנה. האם צריך להמיר אותו לפורמט דיגיטלי?

לעכשיו לא. אדם עם סטטוס הגירה בבריטניה אינו צריך להמיר אותו לפורמט דיגיטלי.

כאשר מערכת המידע הנוסע מראש (API) מראה שלנוסע יש אישור להיכנס לבריטניה, הספקים נדרשים לבדוק הוכחה פיזית לכך.

מסמכי ויזה פיזיים המוכיחים את סטטוס ההגירה של בריטניה כוללים אישור תושב ביומטרי (BRP), כרטיס מגורים ביומטרי (BRC) ואישורי דרכון כגון חותמות דיו רטוב ומדבקות ויגנט.

ה-UK Visas and Immigration (UKVI) מפתחת כעת מערכת הגירה דיגיטלית. זה יחליף מסמכי ויזה פיזיים ברישום מקוון של סטטוסי הגירה או ויזות אלקטרוניות (eVisa).

במהלך שנת 2024, UKVI תיצור קשר עם אנשים שעדיין יש להם מסמכים פיזיים כדי להוכיח את ההגירה שלהם כדי להירשם לחשבון UKVI. לאחר מכן הם יכולים להשתמש בחשבון UKVI שלהם כדי לגשת ולהוכיח את סטטוס ההגירה שלהם.

אם אני לא מקבל את ה-ETA שלי בזמן, האם אוכל להיכנס לבריטניה בכל זאת אם קצין הגבול מאפשר זאת?

ה-ETA בבריטניה ייושם בהדרגה לאורך 2024. במהלך תקופה זו, מטיילים צפויים לקבל ETA לפני שהם נוסעים לבריטניה לאחר שארצם תתווסף לרשימת אלו הכפופים לדרישת ה-ETA. בדרך כלל, ממשלת בריטניה תכריז מתי היא יכולה להגיש בקשה ל-ETA ומתי היא תתחיל לאכוף אותה.

ממשלת בריטניה נוקטת בגישה פרגמטית לאכיפת דרישת ה-ETA החדשה, בידיעה שזהו שינוי משמעותי שעשוי לקחת זמן עד שאנשים יבינו.

עם זאת, ברגע שה-ETA בבריטניה ייאכף, יהיה בידי המובילים לסרב לעלות לנוסע שאין לו את ההרשאות הנדרשות. זו הסיבה שממליצים לנוסעים להגיש בקשה ולקבל את ה-ETA לפחות שלושה ימי עבודה לפני נסיעתם כדי למנוע אי נוחות או הפרעה לתוכניות הנסיעה.

האם אני צריך להביא עותק נייר פיזי של ה-ETA שלי בבריטניה?

לא. אינך צריך עותק דיגיטלי או תדפיס פיזי של ה-ETA שלך. זהו אישור נסיעה אלקטרוני המקושר לדרכון שלך. על ידי סריקת הדרכון שלך, ספקים, כוחות הגבול של בריטניה ורשויות רלוונטיות אחרות יכולים לאשר את תוקפו באמצעות המערכות שלהם.

ובכל זאת, שמור את זמן ההגעה המשוער שלך בדוא"ל שלך או הדפס אותו למקרה שיידרשו לפתע בדיקות ידניות.

האם בסך הכל בילו שישה חודשים בבריטניה בתקופת התוקף של ETA או לכל שנה קלנדרית או אחרת?

עם ETA, אתה יכול לבקר בבריטניה כמבקר סטנדרטי עד שישה חודשים בטיול יחיד לתיירות, לימודים קצרי מועד, עסקים ופעילויות מותרות אחרות לביקורים קצרים. ה-ETA תקף לביקורים קצרים מרובים בבריטניה בתוקפו של שנתיים.

מה קורה לאחר תום תקופת התוקף של שנתיים? האם יהיה צורך להגיש בקשה ל-ETA חדש? האם יש לכך מגבלות כלשהן?

כאשר תאריך כניסה יפוג לאחר תקופת תוקפו של שנתיים, נוסעים שעדיין מתכננים לבקר בבריטניה חייבים להגיש בקשה ל-ETA חדש ולשלם שוב את דמי הבקשה. אין הגבלה על מספר הפניות החוזרות.

האם ה-ETA בבריטניה ישפיע על זכויותיהם של נוסעים המשתמשים ב-Airside Transit או Landside Transit?

לא. ה-ETA בבריטניה לא ישפיע על כללי התחבורה הקיימים Airside ו-Landside.

האם אוכל לעבור לויזה לבריטניה לאחר הגעה עם ETA?

לא. אתה לא יכול להחליף את ה-ETA שלך בבריטניה לויזה בעודך בבריטניה ומכל סיבה שהיא. הגעה ב-ETA מאפשרת לנוסע לשהות בבריטניה למשך שישה חודשים בלבד בכל פעם, ותוכל לבחור לצאת ולהיכנס מחדש למדינה עם ה-ETA התקף שלך.

נניח שאתה פתאום צריך להישאר זמן רב יותר בבריטניה כדי ללמוד, לעבוד או מסיבות אחרות. במקרה כזה, תחילה עליך לחזור לארץ הולדתך ולהגיש משם את הוויזה המתאימה לבריטניה.

האם אוכל לבקר במדינות אירופיות אחרות עם ETA מאושר בבריטניה?

לא. ETA מאושר בבריטניה אינו מאפשר לנוסעים להיכנס לרפובליקה של אירלנד, מדינה עצמאית ולחלקים אחרים באירופה. בריטניה אינה חברה באיחוד האירופי (האיחוד האירופי) או באזור הנסיעות המשותף של שנגן.

כדי לבקר במדינות אחרות באירופה, עליך לברר לגבי דרישות הכניסה למדינה, בין אם אתה זקוק לויזה או לא, לפני הזמנת הנסיעה שלך.

האיחוד האירופי מפתח מערכת דומה הנקראת מערכת מידע ואישור נסיעות אירופית (ETIAS). עד אמצע 2025, אזרחים זרים שאינם זקוקים לויזה כדי להיכנס לאזור שנגן חייבים לקבל ETIAS. זה כולל אזרחי בריטניה.

שאלות נפוצות לגבי סירובים, ביטולים וערעורים

מדוע בקשת ETA שלי תידחה?

בקשה ל-ETA בבריטניה עשויה להידחות מהסיבות הבאות:

 • מתן מידע שקרי, לא מדויק או חלקי
 • בעל דרכון שהונפק על ידי מדינה שאזרחיה צריכים ויזה כדי להיכנס לבריטניה
 • שהייה בבריטניה יותר משישה חודשים או עבודה בבריטניה
 • לאחר הפרות הגירה בעבר בבריטניה או במקומות אחרים
 • בעל עבר פלילי בבריטניה או במקומות אחרים
 • בעל כל מעורבות או אסוציאציות עם קבוצות לא חוקיות

מהן האפשרויות שלי אם בקשת ה-ETA שלי בבריטניה תידחה?

אם בקשת ה-ETA שלך בבריטניה נדחתה, תוכל להגיש בקשה לויזה לבריטניה כדי להיכנס למדינה כאישור נסיעות חלופי. הוויזות הבאות לבריטניה עשויות להיות רלוונטיות לנוסעים שנדחו להם אישור הגעה משוער בבריטניה:

 • ויזת מבקר סטנדרטית
 • ויזת עבודה זמנית
 • ויזת מעבר

האם אוכל להגיש בקשה ל-ETA בבריטניה שוב אם הבקשה הקודמת שלי נדחתה?

כן. אנשים שסורבו ב-ETA בבריטניה עשויים לשקול להגיש בקשה חדשה ולשלם שוב את דמי הבקשה. ובכל זאת, חשוב לטפל בסיבת הדחייה הראשונית.

האם ניתן לבטל או לבטל אישור יציאה מאושר בבריטניה?

ניתן לבטל או לבטל אישור זמן הגעה משוער מהסיבות הבאות:

 • המחזיק אינו נכלל או מגורש מבריטניה.
 • המחזיק מורשע בפשע בבריטניה או במקום אחר ונידון ל-12 חודשי מאסר או יותר.
 • הוכח שהמחזיק מפר את חוקי ההגירה (כלומר שהייה מופרזת או עבודה)
 • המחזיק מאומת כי עצר או הגיש מסמכים כוזבים, ביודעין או שלא.
 • למחזיק צבר חובות שטרם שולמו או עלויות ליטיגציה״.
 • נמצא שהמחזיק מזיק לציבור בבריטניה בשל התנהגותו, אופיו, אסוציאציות או סיבות אחרות, ללא קשר לשאלה אם זה גורם להרשעה.

זמן ההגעה המשוער שלי בוטל בזמן שאני עדיין בבריטניה. מה אני עושה?

אינך יכול להישאר במדינה באופן חוקי אם ה-ETA שלך בוטל. אם הדרכון שלך אבד או נגנב, אתה יכול להגיש בקשה ל-ETA חדש לאחר עזיבת בריטניה וחזרה הביתה.

מהו התהליך לביטול אישור הגעה משוער בבריטניה?

רשויות ההגירה בבריטניה יוזמות בדרך כלל תהליך של ביטול זמן הגעה מאושר כאשר יש עילה לביטול.

האם אני יכול לערער על התיק שלי אם ה-ETA שלי נדחה או בוטל?

לא. אין זכות לעיון מנהלי או לערעור על החלטה שהתקבלה בבקשת ETA.

אם מסרבים לו ETA, נוסע יכול להגיש בקשה לויזה לבריטניה במקום זאת, כאשר תהליך הבקשה מאפשר שיקול יסודי יותר.

עם זאת, תהליך הביקורת השופטת מאפשר למבקשים לערער על החלטה שלדעתם אינה חוקית.

שאלות נפוצות בנושא פרטיות נתונים של ETA

האם נתוני מועמדי ETA בבריטניה ישותפו עם ספקים?

ממשלת בריטניה תשתמש במערכות מידע נוסעים מתקדם (API) כדי לשלוח למובילים (יבשה, ים ואוויר) מידע על נוסעים והרשאותיהם להיכנס לבריטניה. על המובילים לבדוק אם למטיילים יש מסמכי זיהוי תקפים ומתאימים (כלומר, דרכון) והרשאות (כלומר, ETA, ויזה) לפני שהם עולים עליהם ומביאים אותם לבריטניה.

כיצד מערכת ETA בבריטניה תעבד את הנתונים שלי?

נתוני המטיילים יטופלו בהתאם למדיניות הפרטיות בטופס הבקשה ל-ETA בבריטניה. המערכת תבדוק את נתוני המועמדים מול מסדי נתונים רבים של אבטחה והגירה בבריטניה והבינלאומיים. אלה כוללות רשימות המחפשות צווי מעצר חסרים, רשימות מעקב אחר טרור, רשימות מעקב על הגירה וכל חיפוש אחר שעוזר לכוח הגבול של בריטניה ולמשרד הפנים לקבוע איומים ביטחוניים פוטנציאליים.

כמה זמן יהיו הנתונים שלי למערכת ETA בבריטניה?

המערכת בדרך כלל מאחסנת נתונים ביומטריים של הפנים למשך שלוש שנים, אלא אם כן יש סיבה להחזיק בהם זמן רב יותר. מידע אישי וביוגרפיה נשמרים למשך 15 שנים לאחר התביעה האחרונה בתקופות שמירת ויזה.