טעות ביישום ETA בבריטניה

| ינואר 11, 2024
טעות ביישום ETA בבריטניה

הרשאת הנסיעות האלקטרונית החדשה של בריטניה, שנמצאת כעת בתהליך של הצגתן, תהיה דרישה חובה עבור מבקרים בבריטניה הנהנים כיום מכניסה ללא ויזה לכל אחת מארבע מדינות בריטניה, סקוטלנד, וויילס, אנגליה ו אירלנד הצפונית.

דרישת ה- ETA בבריטניה תחול על אזרחי האיחוד האירופי ומדינות אזור שנגן, כמו גם מדינות כמו אוסטרליה, ניו זילנד, דרום אפריקה, יפן, קנדה וארצות הברית, בין היתר.

ה-ETA בבריטניה מבצע את אותה פונקציה בסיסית כמו ויזה רגילה, אך הוא בפורמט אלקטרוני ולא בנייר מסורתי. כפי שהשם מרמז, ה-ETA בבריטניה מאפשר למבקר לנסוע לבריטניה ו"אישור" זה מקושר לדרכון של המבקר. ה-ETA של בריטניה נבדק בנקודת המוצא של הנוסע, וכל דרכון חסר האישור הנדרש, או אם תוקף ה-ETA של בריטניה פג או בוטל, יידחה, והמחזיק סירב רשות לבצע את הנסיעה לבריטניה.

הגשת בקשה ל-ETA בבריטניה מתבצעת באופן מקוון או באמצעות אפליקציה ייעודית. זה מורכב מהשלמת סדרה מפורטת של שאלות המכסות את הפרטים האישיים של הפונה, הרקע, היסטוריית הנסיעות, אשרות קודמות שהוחזקו ו(חשוב לציין) כל הרשעות בעבירות פליליות או טרור חמורות.

למרות שתהליך הגשת הבקשה הוא פשוט יחסית (לפי ההערכות אורך לא יותר מחמש עשרה דקות), הוא מפורט מאוד, והאפשרות לעשות טעויות או השמטות אמיתית מאוד. למעבדי היישומים במשרד הפנים הבריטי אין דרך לדעת אם טעויות בטופס הן מקריות, מכוונות או נובעות מטעות אנוש. כל שגיאה שתתגלה עלולה לגרום לדחיית הבקשה ל-ETA בבריטניה.

טעויות נפוצות

הגשת בקשה לא מלאה, שגויה או זרועת שגיאות בבריטניה תגרום לעיכובים במקרה הטוב, ולסירוב במקרה הרע. יש להקפיד, להקדיש זמן ולענות על השאלות כפי שהוגשו, זה יכול להיות מסובך (שלא לדבר על זמן רב) לתקן טעויות.

בין הטעויות הנפוצות ביותר שמועמדים נוטים לעשות הן:

 • איות ודקדוק : באופן מובן, רוב המועמדים ל-ETA בבריטניה אינם משתמשים באנגלית כשפתם הראשונה וניתן לצפות לשגיאות כתיב או שגיאות דקדוק. בדרך כלל מתעלמים מטעויות כאלה (אפילו מתוקנות מדי פעם), אלא אם השגיאות שנעשו הופכות את התשובות שסופקו לבלתי מובנות.
 • רישום פלילי: בהתאם לחומרת הפשע, וההרשעה כתוצאה מכך, רכישת ETA בבריטניה עשויה להיות בעייתית. משרד הפנים שם דגש רב על הרישום הפלילי של הפונה ושקרים או מחדלים בחלק זה של טופס הבקשה אינם נצפים בעין יפה. יש לכלול גם הרשעה קלה במשהו כמו עבירת מהירות מופרזת, גם אם הדבר נראה למבקש לא רלוונטי.
 • אשרות קודמות: יש לספק מידע הנוגע לאיזות קודמות שהוחזקו (עבור כל מדינה בכל עת). זה אולי מפתה לא לפרט את בעיות העבר עם ויזה, אבל הרשויות יבדקו את ההיסטוריה של המבקש אם יש הפרות קודמים של ויזה, וכל בעיה שתתגלה תוביל כנראה לסירוב.
 • שגיאות בסיסיות: חוסר זהירות ותשומת לב בעת הקלדת מספרים היא בעיה נפוצה נוספת. הקלדת מספר דרכון או תאריך תפוגה בשוגג גורמת לבלבול, וכך גם השמטת מספרים או אותיות מכתובות, תאריכי לידה, כתובות מייל וכדומה.

קל מאוד לטעות בכנות בהקלדת מספר עמודי מידע, אך המעריכים אינם יכולים להבחין בין טעות אמיתית לבין ניסיון הונאה. בדרך כלל ניתן להנפיק אישור או סירוב ל-ETA בבריטניה תוך 72 שעות מהגשת הבקשה, ומשרד הפנים לא יכול (ולא) לוקח זמן לפנות למבקש אם מתגלות בעיות באופן אישי.

תוצאה של טעויות

מסירת פרטים או מידע שגויים בטופס הבקשה ל-ETA בבריטניה יכולה לגרום לאחת משתי תוצאות: סירוב שגוי או אישור שגוי.

סירוב שגוי

טעויות קלות רבות, כגון שם שגוי או מספר שגוי, ייוחסו לטעות אנוש ופשוט תתעלמו. עם זאת, טעויות בסיסיות כאלה של פרטים חיוניים כמו מספר דרכון עלולות להתפרש כניסיון בוטה לעקוף את מערכת העיבוד, והבקשה תידחה.

על בקשה שנדחתה בשל טעות קלה ניתן לערער, ​​אך יש לעשות זאת תוך 28 ימים מיום הסירוב. יש עמלת בדיקה של 80 ליש"ט (92 אירו), אך תהליך הערעור עשוי להימשך גם שישה חודשים ללא הבטחה להצלחה. באופן כללי, מועמדים שסורבו ב-ETA בבריטניה יצטרכו ככל הנראה להגיש בקשה חדשה עם תיקון כל השגיאות.

אישור שגוי

במקרים נדירים, ייתכן שמשרד הפנים לא יתפוס טעות או השמטה, ו-ETA בבריטניה מוענק. אם יתברר למבקש שה-ETA בבריטניה אושר בטעות למרות שגיאה ברורה, יש לדווח על כך. זו לא רק אופציה אלא חובה, ואי ביצוע זה עלול לגרום לביטול ה-ETA בבריטניה בכל עת. זה נכון במיוחד כאשר השגיאה כללה מידע הרלוונטי להענקת ה-ETA בבריטניה.

אם המבקש גילה טעות אך לא דיווח עליה ומתגלה לאחר מכן על ידי פקידי משרד הפנים, הסיכויים לביטול ה-ETA בבריטניה גדלים באופן משמעותי שכן הדבר עשוי להיחשב כניסיון להונות בכוונה את הרשות המנפיקה.

כפי שניתן לראות מהאמור לעיל, כל שגיאה, לא משנה כמה טריוויאלית היא עשויה להיראות, עלולה לגרום לעיכוב ארוך בהנפקת ה-ETA בבריטניה או ביטולו. יתר על כן, זה עשוי להקשות בעתיד על הגשת בקשה חוזרת ל-ETA בבריטניה, מכיוון שמשרד הפנים יבדוק את כל הבקשות החדשות מול הרישומים שלו, ויתכן שמו של המבקש יסומן לצורך בדיקה מדוקדקת יותר בעת הגשת בקשות נוספות ל-ETA בבריטניה.

השלכות רציניות

אפילו לטעות תמימה יכולה להיות השלכות חמורות אם פקידי הבית מפרשים את השגיאה כמאמץ מכוון לרכוש את ה-ETA בבריטניה תחת יומרות שווא. פרשנות כזו נופלת תחת הכותרת הרופפת של "הטעיה", המכסה פעולות הונאה רבות.

אלה כוללים:

 • מסירת מידע כוזב או מטעה
 • אי חשיפה מלאה של עובדות ופרטים רלוונטיים
 • מסירת פרטים לא מלאים
 • אי חשיפה של חומר חשוב ורלוונטי

אם בקשה נחשבת להונאה או הונאה, זוהי הפרה של חוקי ההגירה הנוכחיים של בריטניה, והעונשים על הפרת חוקים אלה יכולים להיות קשים.

עונשים חמורים:

 • הבקשה תידחה אוטומטית
 • ETA קיים בבריטניה יבוטל
 • ניתן להטיל איסור כניסה עד עשר שנים
 • המחזיק עלול להיעצר עם כניסתו לבריטניה ולגרש

כאשר מאמינים שבקשת ETA בבריטניה היא הונאה, או שה-ETA בבריטניה ניתנת עקב הטעיה נתפסת ולא סופקה סיבה מספקת, הדבר ישפיע על כל בקשות עתידיות. גם בעקבות כל עונש או איסור, המבקש עדיין יסומן על הפרות של מערכת האישורים, והיסטוריית הגירה לקויה תהפוך את ההנפקה של כל ETA לאחר מכן בבריטניה לבלתי סביר וקשה ביותר.

תיקון שגיאות

אם המבקש סבור או חושד שנפלה טעות בטופס הבקשה, חיוני לנקוט בפעולה מיידית. ניתן לקבל החלטות לגבי בקשה תוך יומיים בלבד, ולאחר שה-ETA בבריטניה אושר או נדחה, קשה יותר לתקן אפילו את הטעויות הקלות ביותר. פנייה למחלקת משרד הפנים הבריטי האחראית על עיבוד בקשות ETA בבריטניה צריכה להיעשות מיד עם גילוי השגיאה ובמהירות האפשרית.

אם נתפסו בזמן, שגיאות קלות יכולות להיות מתוקנות לרוב על ידי אנשי משרד הפנים או להתעלם מהן אם הן אינן משמעותיות. עם זאת, יש לזכור כי מה שמבקש עשוי לראות כטעות חסרת משמעות עשוי להתייחס באופן שונה לחלוטין על ידי הגורמים הממונים.

שגיאות שנחשבות מכוונות או ניסיון להטעות יגרמו במהירות לסירוב ויובילו לעיכובים ולבעיות ללא הכר בעת הגשת בקשה חוזרת או הגשת בקשת ETA חדשה בבריטניה. שגיאות חמורות יותר המשפיעות ישירות על היענות או סירוב ה-ETA בבריטניה עשויות להיות בלתי אפשריות לביטול, ובמקרים כאלה, ייתכן שניתן יהיה לבטל את הבקשה ולהגיש בקשה חדשה (מתוקנת).

הרבה תלוי באיזה שלב הגיע תהליך הבקשה. פעולה מיידית על ידי פנייה למשרד הפנים עשויה שלא לפתור בעיות כלשהן. ובכל זאת, זה יפגין כנות מצד המבקש ו(בתקווה) יקדם תגובה חיובית כאשר הבקשה תוגש מחדש.

למרות שאין צורך בהחלט, מועמדים שנתקלים בקשיים במתן ETA בבריטניה עקב טעויות בשוגג עשוי להיות חכם לפנות לייעוץ משפטי. זה כמובן יגרום להוצאות נוספות, אבל לפעמים זה עשוי להיות בלתי נמנע אם הבעיות נמשכות. ברוב המקרים, ייצוג משפטי לא יהיה הכרחי שכן פנייה ישירה למשרד הפנים ומכתב הסבר מנוסח היטב יספיק בדרך כלל במיון בעיות קלות.

טיפול ותשומת לב

הימנעות מבעיות עדיפה בהרבה על פני הצורך לסדר אותן מאוחר יותר. יש להקפיד על תשומת לב מיוחדת בעת מילוי טופס הבקשה, ולעולם אין להאיץ בתהליך. למרות שניתן למלא את הטופס תוך פחות מחמש עשרה דקות, אין זה אומר שאסור להשקיע יותר זמן בתהליך החשוב הזה.

לפני שליחת הטופס, יש לעיין בו ולבדוק אותו לפחות פעמיים. מדהים כמה שגיאות כתיב ושגיאות הקלדה מפספסים, אפילו לאחר בדיקה כפולה. במידת האפשר, עדיף אפילו לבדוק את הטופס שוב לאחר שחלפו יום או יומיים, שכן סקירה חדשה תגלה לעתים קרובות שגיאה או השמטה שבעבר התעלמו ממנה.

הגשת בקשה ל-ETA בבריטניה אינה עניין מסובך, וניתן להימנע מבעיות על ידי הקדשת זמן בעת ​​מילוי הטופס ובדיקה ובדיקה חוזרת לפני לבסוף ללחוץ על כפתור "שלח". לאחר הגשתו, מתחיל תהליך האישור, ומרגע זה ואילך ביצוע כל התיקונים הופך לבעייתי. מצב שעדיף להימנע ממנו!